ASEKOR 400 PLUS niezawodna broń na uciążliwe owady

Walka ze szkodliwymi owadami jest nieodzowna wielu branżach - gastronomicznej, hotelarskiej, spożywczej, rolniczej, a także w szpitalach, biurach i mieszkaniach. Owady tępi się ze względów sanitarnych i gospodarczych - roznoszą one różnego rodzaju zanieczyszczenia oraz drobnoustroje chorobotwórcze, niszczą produkty spożywcze, a w hodowli dodatkowo niepokoją zwierzęta, pogarszając ich dobrostan.

Dezynsekcja ma na celu pozbycie się szkodliwych owadów, zwłaszcza pasożytniczych, np. much, komarów, pcheł, pluskiew, karaluchów. Stosuje się metody fizyczne (np. promieniowanie UV, prąd elektryczny), mechaniczne (np. lepy na muchy), chemiczne (środki owadobójcze) i biologiczne.

Firma Chemivet oferuje wysoce skuteczny preparat do dezynsekcji chemicznej: Asekor 400 Plus. Jest to środek owadobójczy o działaniu kontaktowym i żołądkowym przeznaczony do zwalczania owadów latających i biegających tj. much, komarów, prusaków, karaluchów, mrówek faraona, a także kleszczy. Szczególnie polecany do zwalczania pleśniakowca lśniącego.

Preparat stanowi koncentrat dwóch substancji biobójczych: permetryny i cypermetryny. Może być stosowany do oprysku lub zamgławiania. Znakomicie nadaje się do użytku w pomieszczeniach inwentarskich, mieszkalnych, biurowych, użyteczności publicznej oraz fabrycznych.

Asekor Plus jest silnie skoncentrowanym, płynnym środkiem do sporządzania emulsji wodnej. Działa już po rozcieńczeniu do 0,5%.

Preparat działa zarówno na postacie dorosłe, jak i formy larwalne.

SPOSÓB UŻYCIA:

Zabieg metodą oprysku: sporządzić 0,5% roztwór wodny w proporcjach 25 ml środka ASEKOR 400 Plus na 5 litrów wody, dobrze wymieszać. Nanosić roztwór na dezynsekowane powierzchnie za pomocą opryskiwaczy, zużywając 1 litr roztworu na 20 m2 (5 litrów roztworu na 100 m2 powierzchni). Przy zwalczaniu owadów biegających dokładnie spryskać miejsca, w których gnieżdżą się owady, tj. szczeliny, pęknięcia ścian, narożniki, miejsca trudno dostępne, otwory itp. Przy zwalczaniu much opryskiwać należy powierzchnie, na których przebywają muchy, oraz miejsca składowania odpadów.

Zabieg za pomocą urządzeń do zamgławiania termicznego (gorąca mgła) lub ULV (zimna mgła): sporządzić emulsję roboczą w proporcjach 130 ml środka ASEKOR 400 Plus, od 0,2 do 0,5 litra nośnika mgły (np. MIST-60) i uzupełnić wodą do 2 litrów. Tak przygotowana emulsja wystarcza na dezynsekcję pomieszczenia o kubaturze 1000 m3.

Wiele wariantów koronawirusa otrzymało nazwy od liter greckiego alfabetu. Szczególnie groźne warianty określone zostały przez WHO jako budzące obawę (variants of concern – VoC). Należą do nich warianty Alfa, Beta, Gamma, Delta i Omikron, który obecnie jest dominujący.

Objawy zakażenia koronawirusem nieco się różnią w zależności od wariantu. Na początku pandemii podstawowymi objawami były: kaszel, wysoka gorączka oraz utrata smaku i węchu. Przy wariancie Alfa rzadziej występowała utrata smaku i węchu, a pojawił się katar i ból gardła. Wariant Beta dawał podobne symptomy, ale był bardziej zaraźliwy. U osób zakażonych wariantami Gamma i Delta obserwowano objawy ciężkiego przeziębienia, bóle mięśni i stawów, a także często objawy ze strony układu pokarmowego – nudności, wymioty, ból brzucha.

Obecnie w Polsce za >90% zakażeń odpowiada wariant Omikron. Jest on bardzo zaraźliwy i atakuje również osoby w pełni zaszczepione. Przebieg choroby wywołanej tym wariantem jest jednak najczęściej łagodniejszy niż przy pozostałych wariantach. Najczęstsze objawy to katar, ból głowy, zmęczenie, kichanie, ból gardła i lekka gorączka.

Aby ochronić się przed infekcją, należy stosować szczepienia oraz przestrzegać zasad rygoru sanitarnego – często myć i dezynfekować ręce, nosić maseczki w miejscach publicznych oraz zachowywać dystans społeczny. Żaden z tych sposobów nie zapobiega w 100%, ale obniża ryzyko zakażenia oraz transmisji koronawirusa. Szczepionki ponadto zmniejszają ryzyko ciężkiego przebiegu choroby, jeżeli są przyjmowane zgodnie z zaleceniami – obecnie rekomendowane są dwie dawki w odstępie co najmniej 2-5 miesięcy + trzecia w przypadku osób będących w jednej z grup z zaburzeniami odporności, wskazanych przez Radę Medyczną.

W związku z pandemią Covid-19 zapraszamy do naszego sklepu internetowego, w którym znajdą Państwo wysokiej jakości produkty ochrony osobistej – szeroki wybór maseczek, rękawiczek jednorazowych, przyłbice oraz skuteczne preparaty do dezynfekcji rąk.