Próżniowe pobieranie krwi – łatwe i szybkie

Obok tradycyjnych urządzeń do pobierania krwi u zwierząt (igłoprobówek i probówko-strzykawek) coraz częściej stosowane są zamknięte systemy – aspiracyjne lub próżniowe. Zapewniają one bardziej higieniczne, wygodniejsze i szybsze pobieranie krwi.

Przedstawiamy nową propozycję w naszej ofercie – sprzęt do podciśnieniowego / próżniowego pobierania krwi Vacusera.

System Vacusera składa się z jałowej probówki z korkiem, igły oraz holderu. Jest on bardzo wygodny w użyciu, zapewnia większą szybkość pobrania niż przy użyciu igłoprobówek czy probówko-strzykawek oraz bezpieczeństwo przy pobieraniu krwi. Stosowanie igieł i probówek próżniowych daje gwarancję czystości pobieranej próbki, a zatem wiarygodne wyniki badań. Dzięki korkom wyposażonym w zaworki krew nie ma możliwości wydostać się z probówki przypadkiem, nawet jeżeli probówka się przewróci. To eliminuje kontakt z krwią, a także przypadkową utratę próbki.

Dostępne są następujące elementy:

  1. probówki 10 ml (16 mm x 100 mm.) z czerwonym korkiem – na surowicę, z aktywatorem krzepnięcia,
  2. igły 18 G x 1 1/2” (1,2 mm x 38 mm), różowe,
  3. holdery, do których wkręca się igłę, aby ustabilizować ją w żyle i w probówce oraz uniknąć przypadkowego zakłucia.

Probówki Vacusera produkowane są zgodnie ze standardem ISO 6710. Mają oznaczenie CE zgodnie z Dyrektywą 98/79/EC (dot. wyrobów medycznych używanych do diagnostyki in vitro.)

Igły Vacusera są produkowane i certyfikowane według dyrektywy 93/42/EC (dot. wyrobów medycznych).

Wiele wariantów koronawirusa otrzymało nazwy od liter greckiego alfabetu. Szczególnie groźne warianty określone zostały przez WHO jako budzące obawę (variants of concern – VoC). Należą do nich warianty Alfa, Beta, Gamma, Delta i Omikron, który obecnie jest dominujący.

Objawy zakażenia koronawirusem nieco się różnią w zależności od wariantu. Na początku pandemii podstawowymi objawami były: kaszel, wysoka gorączka oraz utrata smaku i węchu. Przy wariancie Alfa rzadziej występowała utrata smaku i węchu, a pojawił się katar i ból gardła. Wariant Beta dawał podobne symptomy, ale był bardziej zaraźliwy. U osób zakażonych wariantami Gamma i Delta obserwowano objawy ciężkiego przeziębienia, bóle mięśni i stawów, a także często objawy ze strony układu pokarmowego – nudności, wymioty, ból brzucha.

Obecnie w Polsce za >90% zakażeń odpowiada wariant Omikron. Jest on bardzo zaraźliwy i atakuje również osoby w pełni zaszczepione. Przebieg choroby wywołanej tym wariantem jest jednak najczęściej łagodniejszy niż przy pozostałych wariantach. Najczęstsze objawy to katar, ból głowy, zmęczenie, kichanie, ból gardła i lekka gorączka.

Aby ochronić się przed infekcją, należy stosować szczepienia oraz przestrzegać zasad rygoru sanitarnego – często myć i dezynfekować ręce, nosić maseczki w miejscach publicznych oraz zachowywać dystans społeczny. Żaden z tych sposobów nie zapobiega w 100%, ale obniża ryzyko zakażenia oraz transmisji koronawirusa. Szczepionki ponadto zmniejszają ryzyko ciężkiego przebiegu choroby, jeżeli są przyjmowane zgodnie z zaleceniami – obecnie rekomendowane są dwie dawki w odstępie co najmniej 2-5 miesięcy + trzecia w przypadku osób będących w jednej z grup z zaburzeniami odporności, wskazanych przez Radę Medyczną.

W związku z pandemią Covid-19 zapraszamy do naszego sklepu internetowego, w którym znajdą Państwo wysokiej jakości produkty ochrony osobistej – szeroki wybór maseczek, rękawiczek jednorazowych, przyłbice oraz skuteczne preparaty do dezynfekcji rąk.