Rodzaje i charakterystyka fartuchów jednorazowych

Fartuchy są jednym z elementów odzieży ochronnej. To także element ubioru niezbędny w szczególności w zakładach produkcyjnych, przetwórczych czy na fermach hodowlanych. Fartuchy jednorazowe zakładane są na pozostałe ubrania – służą przede wszystkim do zabezpieczenia spodniej warstwy odzieży przed zabrudzeniem.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów fartuchów jednorazowych. W zależności od przeznaczenia różnią się krojem, wzorem oraz materiałem, z jakiego są wykonane.

W ofercie Chemivet znajdują się następujące fartuchy ochronne:

  • fartuch foliowy przedni – skutecznie chroni przed przemoczeniem, wiązany na plecach i zakładany na szyję, wykonany z folii LDPE.
  • fartuch typu suknia – jednorazowy pełny fartuch ochronny (z rękawami) wykonany z polietylenu.
  • fartuch higieniczny z włókniny – wykonany z włókniny polipropylenowej typu spunbond, jest wiązany z tyłu na troki oraz posiada gumkę przy rękawach.
  • fartuch laboratoryjny z włókniny – również wykonany jest z włókniny typu spunbond, różni się sposobem zapięcia – na zatrzaski bądź rzepy.
  • fartuch laboratoryjny z kieszeniami – jw. z dwiema kieszeniami zewnętrznymi, zapinany na zatrzaski.
  • fartuch typu kitel „kosmonaut” – jest to fartuch kilkuczęściowy. Górna część wykonana jest z polipropylenu; dzięki swojej strukturze swobodnie przepuszcza powietrze. Zarówno przód, jak i rękawy wykonane są z polietylenu oraz polipropylenu, co tworzy warstwę wodochronną. Kitel wiązany jest w tylnej części.

Dzięki stosowaniu wyrobów jednorazowego użytku zapewniamy wysoki poziom higieny i czystości w miejscach, gdzie jest ona wymagana. Bez względu na rodzaj fartuchy powinny cechować się wygodą podczas użytkowania, dlatego należy zwrócić uwagę na swobodę ruchów oraz czy nie uciskają w żadnym miejscu.